Symulatory gier wirtualnej rzeczywistości. Jak są zbudowane i co wchodzi w ich skład?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak skonstruowane są profesjonalne symulatory wirtualnej rzeczywistości? Wiesz, jakie technologie są w nich wykorzystywane, jakie materiały je tworzą, a także co odpowiada za bezpieczną zabawę na najwyższym poziomie?

Przeczytaj ten artykuł i poznaj elementy, które wchodzą w skład naszych symulatorów. Przekonaj się, jak zaawansowana technologia kryje się w tych na pozór prosto wyglądających maszynach.

Budowa symulatorów VR, na co się składa?

Podstawą każdej udanej zabawy z wirtualną rzeczywistością jest obraz, za którego generowanie odpowiadają dedykowane okulary VR lub szerokie ekranu monitorów. Kolejnym niezbędnym elementem są kontrolery, pozwalające wejść do świata gry i brać w nim aktywny udział.

Trzecią częścią składową każdego symulatora VR jest stanowisko, którego kształt oraz rozmiar zależy od tematyki oraz scenariusza rozgrywanej zabawy. Ostatni, spajający element to „obudowa” symulatorów, pozwalająca jeszcze bardziej poczuć klimat samej rozgrywki, jak i dająca przestrzeń do promocji danej firmy.

Symulator lotniczy VR wynajem
 

Efekty wizualne – gogle i monitory VR

Za zapewnienie odpowiednich doznań wizualnych, w zależności od stanowiska oraz trybu gry, mogą odpowiadać 2 urządzenia:

  1. Dedykowane gogle wirtualnej rzeczywistości (najczęściej stosowane do Oculus Rift oraz HTC Vive). Po założeniu ich na głowę, uczestnik przenosi się do trójwymiarowego świata. Ich przewagą jest fakt, że uczestnik zabawy czuje się, jakby „wszedł” do gry. Wirtualny świat otacza go bowiem z każdej strony (okulary VR mają zasięg 360 stopni).
  2. Duże ekrany (monitory), przed którymi siada uczestnik zabawy. Zazwyczaj pozwalają one na śledzenie obrazu 180 stopni, dlatego są idealną propozycją, najczęściej wykorzystywaną przy okazji wyścigów samochodowych (F1 czy WRC).

Kontrolery do gry

Żadnej zabawy nie można uznać za udaną, jeśli w grze nie da się odpowiednio sterować. Za poczucie prawdziwych emocji oraz pełną kontrolę gry odpowiadają dedykowane kontrolery wirtualnej rzeczywistości. 

W przypadku gier skupionych na motoryzacji, mogą to być specjalne kierownice samochodowe oraz motocyklowe; podczas sterowania samolotem – stery i drążki; a w trakcie innych gier – na przykład dedykowane piloty.

gogle vr wynajem

„Prawdziwe” przeżycia za pomocą symulatorów

Za urealnienie wszystkich doznań odpowiadają specjalnie skonstruowane stoiska, dzięki którym korzystający z symulatorów mogą poczuć się dokładnie tak, jakby naprawdę kierowali samochodem, motocyklem, motorówką, a nawet samolotem.

  1. Stoiska w 100% odwzorowujące oryginalne pojazdy, np. bolid formuły 1, sportowy motocykl oraz rower szosowy.
  2. Symulatory wzbogacone o urządzenia pneumatyczne, dzięki którym kierujące nimi osoby mogą poczuć każdy, zakręt, wzniesienie, dziurę oraz inne przeszkody, czekające na nich podczas rozgrywki.
  3. Dodatkowe elementy, odpowiadające na przykład za podmuchy wiatru. Tak, aby każdy uczestnik zabawy mógł poczuć dokładnie to, co czują kierowcy podczas poruszania się prawdziwymi pojazdami.

Atrakcje VR uzupełniające każde wydarzenie

Poza zapewnianiem najwyższego poziomu atrakcji dla gości, nie zapominamy także o celach biznesowych naszych klientów. Dlatego każdy z naszych symulatorów VR wyposażony jest w specjalne miejsca, na których możesz umieścić logotypy i inne oznaczenia swojej firmy.

Chcesz, aby profesjonalne symulatory wirtualnej rzeczywistości promowały Twoją firmę?

Skontaktuj się z nami! Wystarczy, że przejdziesz na tę stronę i wybierzesz najwygodniejszą formę kontaktu. Z przyjemnością zajmiemy się wynajmem, transportem oraz obsługą wybranego przez Ciebie symulatora VR!

roller coaster vr wynajem